VW
AGROexpert

Ξεκίνησε στην Έδεσσα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Handball Παμπαίδων και Μίνι αγοριών (φωτο)

Με συμμετοχή 18 ομάδων παμπαίδων Β και 9 μίνι αγοριών, ξεκινά από 28 Ιουνίου εως 2 Ιουλίου 2016, το Όπεν πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων Β' και Μίνι αγοριών, που θα πραγματοποιηθεί στην Έδεσσα με την επωνυμία Cherry Cup 2016, με συνδιοργανωτές τους Αερωπό Έδεσσας, ΕΑΠ/ΟΧΕ και τον Δήμο Έδεσσας.‬  Οι αγώνες των παμπαίδων Β' θα πραγματοποιηθούν στο ΔΑΚ Έδεσσας, ενώ αυτοί των μίνι στο κλειστό του Εδεσσαικού.

Ο Γιάννης Πηλαλίδης συντονιστής του τουρνουά από πλευράς του διοργανωτή Αερωπού, δήλωσε σχετικά:

"Είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε στην πόλη της Έδεσσας τους μικρούς αθλητές που αποτελούν το μέλλον του αθλήματος μας. Σε συνεργασία με τον Δήμο Έδεσσας και την ΕΑΠ/ΟΧΕ έχουμε κάνει τις κατάλληλες προετοιμασίες, ώστε να γίνει μια επιτυχημένη διοργάνωση, με κέρδος για το άθλημα, που θα την απολαύσουν οι μικροί μας αθλητές και οι καλεσμένοι που θα παρακολουθήσουν τους αγώνες, που όπως φαίνεται θα είναι αρκετοί, αφού τα ξενοδοχεία της ευρύτερης περιοχής παρουσιάζουν υψηλή πληρότητα"

Από την διοργάνωση ανακοινώθηκαν οι όμιλοι, το πρόγραμμα και το σύστημα διεξαγωγής:

Παμπαίδες Β
Φάση Α
Όμιλος Α: ΚΟΡΩΠΙ, ΠΥΛΑΙΑ, ΔΡΑΜΑ
Όμιλος Β: ΠΑΟΚ, ΔΙΟΜΗΔΗΣ, ΑΡΗΣ ΝΙΚAΙΑΣ
Όμιλος Γ: ΔΙΚΕΑΣ, ΖΕΦΥΡΙ, ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
Όμιλος Δ: ΔΟΥΚΑΣ, ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1, ΦΑΙΑΚΑΣ
Όμιλος Ε: ΑΕΡΩΠΟΣ, ΛΑΡΙΣΑ, ΧΑΝΘ
Όμιλος ΣΤ: ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, ΧΑΝΙΑ

Φάση Β
Όμιλος Η: 1ος Α, 1ος Β, 1ος Ε
Όμιλος Ζ: 1ος Γ, 1ος Δ, 1ος ΣΤ
Όμιλος Θ: 2ος Α, 2ος Β, 2ος Ε
Όμιλος I: 2oς Γ, 2ος Δ, 2ος ΣΤ
Όμιλος Κ: 3ος Α, 3ος Β, 3ος Ε

Ημιτελικοί
Πρώτος ημιτελικός: Ζ1 - Η2
Δευτερος ημιτελικός: Η1 - Ζ2

Μικρός τελικός
Ηττημένος (Ζ1-Η2) - Ηττημένος (Η1-Ζ2)

Τελικός
Νικητής (Ζ1-Η2) - Νικητής (Η1-Ζ2)

Κατάταξη
Θέσεις 5-8: Ζ3 - Ι1 και Θ1 - Η3
Θέσεις 5-6: Νικητής (Ζ3-Ι1) - Νικητής (Θ1-Η3)
Θέσεις 7-8: Ηττημένος (Ζ3-Ι1) - Ηττημένος (Θ1-Η3)
Θέσεις 9-12: Θ2 - Ι3 και Θ3 - Ι2
Θέσεις 9-10: Νικητής (Θ2-Ι3) - Νικητής (Θ3-Ι2)
Θέσεις 11-12: Ηττημένος (Θ2-Ι3) - Ηττημένος (Θ3-Ι2)
Θέσεις 13-16:  Κ1 - Λ2 και Κ2 - Λ1
Θέσεις 14-15: Νικητής (Κ1-Λ2) - Νικητής (Κ2-Λ1)
Θέσεις 15-16: Ηττημένος (Κ1-Λ2) - Ηττημένος (Κ2-Λ1)
Θέσεις 17-18:  Κ3- Λ3 2 νίκες

Μίνι
Φάση Α
Όμιλος Α: ΔΟΥΚΑΣ 2, ΑΕΡΩΠΟΣ 1, ΔΙΚΕΑΣ, ΛΑΡΙΣΑ, ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ
Όμιλος Β: ΑΕΡΩΠΟΣ 2, ΔΟΥΚΑΣ 1, ΚΟΡΩΠΙ, ΦΛΩΡΙΝΑ

Φάση Β
Όμιλος Γ (Θέσεις 1-4): Α1, Β1, Α2, Β2
Όμιλος Δ (Θέσεις 5-9): Α3, Β3, Α4, Β4, Α5

*Οι ομάδες που ήταν στον ίδιο όμιλο στην Φάση Α, μεταφέρουν στον όμιλο Γ και Δ τους βαθμούς των μεταξύ τους αγώνων.

Ημιτελικοί : Γ1-Γ4 και Γ2-Γ3

Μικρός τελικός: Ηττημένος (Γ1-Γ4) - Ηττημένος (Γ2-Γ3)

Τελικός: Νικητής (Γ1-Γ4) - Νικητής (Γ2-Γ3)

Κατάταξη 
Θέσεις 5-9: Δ1-Δ4 και Δ2-Δ3
Θέσεις 5-6: Νικητής (Δ1-Δ4) - Νικητής (Δ2-Δ3)
Θέσεις 7-9: Ηττημένος (Δ1-Δ4), Ηττημένος (Δ2-Δ3), Δ5 μεταξύ τους παιχνίδια

Το πρόγραμμα των αγώνων:
ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
Δείτε φάσεις από τα παιχνίδια: ΛΑΡΙΣΑ - ΧΑΝΘ, ΔΙΟΜΗΔΗΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΖΕΦΥΡΙ -ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2, ΦΙΛΙΠΠΟΣ1 - ΦΑΙΑΚΕΣ:
Φωτο: Κοσμάς Καρατσώρης - Έδεσσα, με πληροφορίες hatzi-handball.blogspot.gr
Share on Google Plus

 

rindis
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Γράψτε ένα σχόλιο για το παραπάνω θέμα: