VW
AGROexpert

Βράβευση μαθητών που διακρίθηκαν σε Διεθνείς και Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες και διαγωνισμούς

Ο Δήμος Πέλλας με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, σε συνεργασία με τη Β/Βάθμια Εκπαίδευση και την ομάδα Φυσικής Αγωγής Ν. Πέλλας, θα πραγματοποιήσει εκδήλωση βράβευσης των μαθητών και μαθητριών που διακρίθηκαν σε διεθνείς και πανελλήνιους σχολικούς αγώνες και διαγωνισμούς. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Πνευματικό κέντρο Γιαννιτσών την Δευτέρα 3 Οκτωβρίου, ώρα 10.30πμ. 

Παγκόσμιοι και Πανελλήνιοι σχολικοί αγώνες

Τσίτσος Δημήτριος, μαθητής 2ου ΓΕΛ: 2η θέση στην παγκόσμια μαθητική γυμνασιάδα στίβου και 1η θέση στους πανελλήνιους σχολικούς  αγώνες στίβου στον ακοντισμό. 
Μυστακίδου Φωτεινή, μαθήτρια 3ου ΓΕΛ: 3η θέση στην παγκόσμια μαθητική γυμνασιάδα στίβου και 1η θέση στους  πανελλήνιους σχολικούς αγώνες στίβου, στα 800μ. 

Ομάδα χάντμπολ 1ου ΓΕΛ : 1η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα χειροσφαίρισης και 13η θέση στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης  στη Ρουέν της Γαλλίας. Mαθήτριες: Παπαδοπούλου Ναυσικά, Φράγκου Δέσποινα, Πυριτίδου Βαρβάρα, Ξηρίδου Φωτεινή-Αδαμαντία, Πλιόγκα Ιωάννα, Ανδρίτσου 0λυμπία, Σωτηριάδου Διαμάντω, Πέϊου Μαρία-Αναστασία, Παναγιωτίδου Αναστασία, Κεχαγιά Ειρήνη, Ζιάκα Ελένη, Τροχίδου Χρυσή, Μαυροπούλου Χρυσή, Ντιμτσούδη Στυλιανή.

Κυριακίδης Ιωάννης, μαθητής 1ου ΓΕΛ:  1η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ποδηλασίας στο αγώνισμα 105 km  αντοχής.   

Κατσιούδη Μαγδαληνή, μαθήτρια 2ου ΓΕΛ : 2η θέση στους πανελλήνιους   σχολικούς αγώνες Taekwondo. 

Ματζίρης Αθανάσιος, μαθητής 1ου ΓΕΛ: 6η θέση στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες στίβου, στο δέκαθλο.

Ανδρονικίδου Ειρήνη, μαθήτρια 3ου ΓΕΛ: 7η θέση στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες στίβου στη σφαιροβολία.

Χειμωνίδης Βασίλειος, μαθητής 1ου ΓΕΛ : 8η θέση στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες στίβου στο μήκος. 

Ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών 1ου ΓΕΛ: 4η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.  Mαθήτριες : Παρασίδου Φωτεινή, Καρατσιράκη Μαρία-Μαρίνα, Παραστατίδου Σφετλάνα, Σαββουλίδου Μαρία, Τάσκου Ελένη,  Στεφανίδου Χριστίνα, Σοϊλεμέζογλου Ελένη, Τσαυταρίδου Μαρία, Αναστασιάδου Ελευθερία, Ιωακειμίδου Ιορδάνα, Κοπαλίδου Γεωργία, Ηλιάδου Ειρήνη, Καλμπαζίδου Χριστίνα, Κόμκη Αθανασία, Σαβαντόγλου Αναστασία, Σπυρίδου Αρετή, Ιωαννίδου Μαρία – Ευαγγελία. 

Διεθνείς και Πανελλήνιοι σχολικοί διαγωνισμοί

1η θέση στον πανευρωπαϊκό διαγωνισμό Young Business Talents και 1η θέση  στον πανελλήνιο διαγωνισμό Young Business Talents 2016.  Μαθήτριες: Χρυσούλα Βουζίνα, Ιωάννα Σαρόγλου, Αθανασία Σταμενίτου -2ο ΓΕΛ.
Teachers 4 Europe-το project «Ένα ταξίδι αλλιώς» βραβεύθηκε αρχικά στην Αθήνα και στη συνέχεια στις Βρυξέλλες ως ένα από τα 25 καλύτερα στην Ελλάδα: Βραντούλη Άρτεμις, Γεωργιάδης Γεώργιος, Θωΐδου Ελένη, Ιορδανοπούλου Κωνσταντίνα Καρακατσάνη Παναγιώτα, Κουλέρδας Νικόλαος, Λαμπριανίδης Αλέξανδρος, Λιάλης Τραϊανός, Μαρκοπούλου Άννα, Σάλλης Χρήστος, Τσολερίδης Χρήστος -2ο ΓΕΛ.

2η θέση στον πανελλήνιο διαγωνισμό Young Business Talents 2016. Μαθητές: Μπεζανίδης Αλέξανδρος, Τσομπανάκου Βασιλική, Ράπτη Αικατερίνη,   Σαραφούδη Ισιδώρα – 1ο ΓΕΛ.
6η θέση στον πανελλήνιο διαγωνισμό Young Business Talents 2016. Μαθητές: Σαββαντόγλου Αναστασία, Τάσκου Ελένη, Σαββίδης Σάββας, Παπαδοπούλου Ανθή – 1ο ΓΕΛ.

Πρόκριση στον τελικό του πανελλήνιου διαγωνισμού επιχειρηματολογίας. Μαθητές: Τσάνη Ιωάννα, Ιορανίδου Σοφία, Αγγελίδου Mαρία Ζαχαρούλα, Γιαντζή Αναστασία, Γιαλαμάς Μιχαήλ– 1ο ΓΕΛ.

Γραφείο Τύπου 
Share on Google Plus

 

rindis
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Γράψτε ένα σχόλιο για το παραπάνω θέμα: