ΓΑΣ Αλεξάνδρεια: Νέο διπλό στη Σκύδρα με 62-59 (βίντεο&φωτο)

ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ - ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 59-62
Νέο διπλό για τους νεαρούς του Στέλιου Γκότση, που πέρασαν με 62-59 επί του Σκυδραϊκού εκτός έδρας.

Το ματς Σκυδραϊκού-ΓΑΣ Αλεξάνδρεια ήταν αμφίρροπο στη μεγαλύτερη διάρκειά του. Ο γηπεδούχος στο β’ ημίχρονο κατάφερε να πάρει μια διαφορά 13 πόντων, την οποία όμως αντιμετώπισε έξυπνα ο ΓΑΣ με άμυνα ζώνης. Συνέπεια αυτού, στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Αλεξάνδρειας να περάσει μπροστά στο σκορ και με τους έμπειρους Παπαγερίδη και Παντοφλίδη να αποδράσει από τη Σκύδρα με το ροζ φύλλο αγώνα και τελικό σκορ 62-59.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 1o(13-7), 2o(28-23), 3o(46-43), 4o(59-62)

ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Γκότσης): Τερζίδης, Καραγιάννης Β. 2, Καραγιάννης Γ. 2, Ζησιός 6(1), Γιοβανόπουλος 13(3), Παντοφλίδης 9(1), Παπαγερίδης 7(1), Περπερίδης, Μπαγιώκας 8(2), Πρόιος 6,  Ζήνας 4, Συρόπουλος 5.