VW
AGROexpert

Γιαννιτσά: Σε ενθουσιώδες κλίμα η βράβευση μαθητών! (φωτο)

Μέσα σε μία ζεστή και ενθουσιώδη ατμόσφαιρα, στο Πνευματικό κέντρο Γιαννιτσών, τη Δευτέρα 3/10, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση βράβευσης των μαθητών που διακρίθηκαν σε διεθνείς και πανελλήνιους σχολικούς αγώνες και διαγωνισμούς.
Την εκδήλωση διοργάνωσε ο Δήμος Πέλλας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Β/βάθμιας εκπαίδευσης και την ομάδα Φυσικής Αγωγής Ν. Πέλλας, με αφορμή την 3η Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού.

Χαιρετισμό απηύθυναν ο Δήμαρχος Πέλλας, Γρηγόρης Στάμκος και ο Διευθυντής Β/βάθμιας εκπαίδευσης Ν. Πέλλας, Κωνσταντίνος Κούγκας. Εκτός από τις βραβεύσεις των μαθητών, τιμήθηκαν το 1ο , 2ο και 3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών για τις επιτυχίες τους.

Απονομές έκαναν ο Δήμαρχος Πέλλας, ο Διευθυντής Β/βάθμιας εκπαίδευσης Ν. Πέλλας, ο εκπρόσωπος της Ιεράς Μητροπόλεως, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Χρήστος Πασσαλής, ο αντιδήμαρχος Αθλητισμού Ιωάννης Γυριχίδης, ο αντιδήμαρχος Δ.Ε. Πέλλας Δημήτρης Στεργιούλας, ο αντιδήμαρχος Τεχνικής Υπηρεσίας  Παναγιώτης Κερασόπουλος, ο πρόεδρος της ΔΗΚΕΠΑΠ Απόστολος Φάκκας, ο δημοτικός σύμβουλος Αθανάσιος Επιτροπάκης, η πρόεδρος της Δ.Κ. Γιαννιτσών Σταυρούλα Γκαδάκη, ο διευθυντής του 1ου ΓΕΛ Γιώργος Κετικίδης, η διευθύντρια του 2ου Μαρία Πασχούδη, ο διευθυντής του 3ου ΓΕΛ Γιώργος Δημητρίου και ο υπεύθυνος της ομάδας φυσικής αγωγής Ν. Πέλλας Χρήστος Χατζηβασιλείου.
Την επιμέλεια των βίντεο και των συνεντεύξεων είχε ο Γιώργος Γρηγοριάδης, μέλος της ομάδας φυσικής αγωγής Ν. Πέλλας και σύμβουλος της Δ.Κ. Γιαννιτσών.

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Παγκόσμιοι και Πανελλήνιοι σχολικοί αγώνες

Τσίτσος Δημήτριος, μαθητής 2ου ΓΕΛ: 2η θέση στην παγκόσμια μαθητική γυμνασιάδα στίβου και 1η θέση στους πανελλήνιους σχολικούς  αγώνες στίβου στον ακοντισμό.
Μυστακίδου Φωτεινή, μαθήτρια 3ου ΓΕΛ: 3η θέση στην παγκόσμια μαθητική γυμνασιάδα στίβου και 1η θέση στους  πανελλήνιους σχολικούς αγώνες στίβου, στα 800μ.
Ομάδα χάντμπολ 1ου ΓΕΛ : 1η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα χειροσφαίρισης και 13η θέση στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης  στη Ρουέν της Γαλλίας. Mαθήτριες: Παπαδοπούλου Ναυσικά, Φράγκου Δέσποινα, Πυριτίδου Βαρβάρα, Ξηρίδου Φωτεινή-Αδαμαντία, Πλιόγκα Ιωάννα, Ανδρίτσου 0λυμπία, Σωτηριάδου Διαμάντω, Πέϊου Μαρία-Αναστασία, Παναγιωτίδου Αναστασία, Κεχαγιά Ειρήνη, Ζιάκα Ελένη, Τροχίδου Χρυσή, Μαυροπούλου Χρυσή, Ντιμτσούδη Στυλιανή.

Κυριακίδης Ιωάννης, μαθητής 1ου ΓΕΛ:  1η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ποδηλασίας στο αγώνισμα 105 km  αντοχής.
Κατσιούδη Μαγδαληνή, μαθήτρια 2ου ΓΕΛ : 2η θέση στους πανελλήνιους   σχολικούς αγώνες Taekwondo.
Ματζίρης Αθανάσιος, μαθητής 1ου ΓΕΛ: 6η θέση στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες στίβου, στο δέκαθλο.
Ανδρονικίδου Ειρήνη, μαθήτρια 3ου ΓΕΛ: 7η θέση στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες στίβου στη σφαιροβολία.
Χειμωνίδης Βασίλειος, μαθητής 1ου ΓΕΛ : 8η θέση στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες στίβου στο μήκος.
Ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών 1ου ΓΕΛ: 4η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.  Mαθήτριες : Παρασίδου Φωτεινή, Καρατσιράκη Μαρία-Μαρίνα, Παραστατίδου Σφετλάνα, Σαββουλίδου Μαρία, Τάσκου Ελένη,  Στεφανίδου Χριστίνα, Σοϊλεμέζογλου Ελένη, Τσαυταρίδου Μαρία, Αναστασιάδου Ελευθερία, Ιωακειμίδου Ιορδάνα, Κοπαλίδου Γεωργία, Ηλιάδου Ειρήνη, Καλμπαζίδου Χριστίνα, Κόμκη Αθανασία, Σαβαντόγλου Αναστασία, Σπυρίδου Αρετή, Ιωαννίδου Μαρία – Ευαγγελία.

Διεθνείς και Πανελλήνιοι σχολικοί διαγωνισμοί

1η θέση στον πανευρωπαϊκό διαγωνισμό Young Business Talents και 1η θέση  στον πανελλήνιο διαγωνισμό Young Business Talents 2016.  Μαθήτριες: Χρυσούλα Βουζίνα, Ιωάννα Σαρόγλου, Αθανασία Σταμενίτου -2ο ΓΕΛ.
Teachers 4 Europe-το project «Ένα ταξίδι αλλιώς» βραβεύθηκε αρχικά στην Αθήνα και στη συνέχεια στις Βρυξέλλες ως ένα από τα 25 καλύτερα στην Ελλάδα: Βραντούλη Άρτεμις, Γεωργιάδης Γεώργιος, Θωΐδου Ελένη, Ιορδανοπούλου Κωνσταντίνα Καρακατσάνη Παναγιώτα, Κουλέρδας Νικόλαος, Λαμπριανίδης Αλέξανδρος, Λιάλης Τραϊανός, Μαρκοπούλου Άννα, Σάλλης Χρήστος, Τσολερίδης Χρήστος -2ο ΓΕΛ.

2η θέση στον πανελλήνιο διαγωνισμό Young Business Talents 2016. Μαθητές: Μπεζανίδης Αλέξανδρος, Τσομπανάκου Βασιλική, Ράπτη Αικατερίνη,   Σαραφούδη Ισιδώρα – 1ο ΓΕΛ.
6η θέση στον πανελλήνιο διαγωνισμό Young Business Talents 2016. Μαθητές: Σαββαντόγλου Αναστασία, Τάσκου Ελένη, Σαββίδης Σάββας, Παπαδοπούλου Ανθή – 1ο ΓΕΛ.
Πρόκριση στον τελικό του πανελλήνιου διαγωνισμού επιχειρηματολογίας. Μαθητές: Τσάνη Ιωάννα, Ιορδανίδου Σοφία, Αγγελίδου Mαρία Ζαχαρούλα, Γιαντζή Αναστασία, Γιαλαμάς Μιχαήλ . αναπλ.μέλη Γιαλαμάς Κων/νος , Ανδρονίκου Δημήτρης.– 1ο ΓΕΛ.

Γραφείο Τύπου Δήμου Πέλλας


Share on Google Plus

 

rindis
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Γράψτε ένα σχόλιο για το παραπάνω θέμα: