Νέα νίκη του Κεραυνού 67-44 την Ν. Σάντα Κιλκίς (φωτο)

Δεύτερη συνεχόμενη ευρεία νίκη του Κεραυνού στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος ,καθώς επιβλήθηκε άνετα με 67-44 των Ατρόμητων Ν. Σάντας στο ΔΑΚ Καλυβίων
Η ομάδα του Δήμου Σκύδρας ξεκίνησε νωθρά τοπαιγνίδι και διατήρησε αρχικά το προβάδισμα χάρη σε προσωπικούς πόντους του Στογιαννίδη.
Από τα μέσα της 2ης περιόδου όμως με οργανωτή τον Οξούζη και τους 16χρονους Κωστίκα Αντώνη και Δημάκα να αναλαμβάνουν το σκοράρισμα μαζί με τον Τοπαλίδη ο Κεραυνός έχτισε μια διψήφια διαφορά 12-16 πόντων.Η άμυνα ζώνης κράτησε χαμηλά την Ν.Σάντα επιθετικάκαι στο β μέρος καιέτσι παρότι ο Κεραυνός δεν είχε τον ίδιο επιθετικό ρυθμό κράτησε άνετα τοπροβάδισμα ασφαλέιας κοντά στους 20π. κάνοντας μάλιστα στην 4η περίοδο "ροτέισον" με όλη την 12άδα του

Τα δεκάλεπτα ;1ο 15-11,2ο(27-17) 42-28(ημίχρονο) 3ο (12-7) 54-35 4ο (13-9) 67-44 (τελικό σκορ)