Σε έναν επεισοδιακό αγώνα ο ΓΑΣ Έδεσσας νίκησε μέσα στην Αλεξάνδρεια (βίντεο&φωτο)

ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 51-62
Την ήττα γνώρισε ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια εντός έδρας από τον ΓΑΣ Έδεσσα σε ένα επεισοδιακό αγώνα, όπου υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για τη διαιτησία των κκ. Βοΐτση-Κορδάλη …από την Έδεσσα!

Οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρωτοπορία στο σκορ, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η Αλεξάνδρεια κατάφερε να περάσει μπροστά. Από το σημείο αυτό και μετά, τα σφυρίγματα των διαιτητών εκνεύρισαν τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα η ομάδα της Έδεσσας να μπορέσει να ξεφύγει στα τελευταία λεπτά κατακτώντας τη νίκη. Τελικό σκορ: 51-62.

Δείτε στο βίντεο φάσεις και τις δηλώσεις του προπονητή της Αλεξάνδρειας Στέλιου Γκότση:

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 20-31(ημ), 37-42, 51-62

ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Γκότσης): Καραγιάννης Ι. 2, Καραγιάννης Ε, Παπαδόπουλος, Γιοβανόπουλος 10, Παντοφλίδης 11(2), Παπαγερίδης 8(1), Περπερίδης 2, Μπαγιώκας 10, Πρόιος, Ζήνας, Συρόπουλος.