Aλμωπός – Καστοριά 2-0 (φιλικό)

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο ΔΑΚ Αριδαίας ο Αλμωπός καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα της συνάντησης νίκησε την άλλοτε κραταιά ομάδα της Καστοριάς με σκορ 2-0. ΄Ηταν ένα καλό τεστ για τον προπονητή Γιώργο Τυριακίδη για να διαπιστώσει την αναγκαιότητα των παικτών του για τον αγώνα της Κυριακής εκτός έδρας στην γειτονική Νάουσα.

Το φιλμ του αγώνα:

Στο 6΄ο Λάζαρος Ελευθεριάδης μα ατομική προσπάθεια κρέμασε τον Κράτσιο και με ψηλοκρεμαστό σουτ πέτυχε το 1-0.
Στο 28΄ο Κοβάτσης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-0.
Στο 52΄ο Ταχιλάρι με διαγώνιο σουτ σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Καραγιαννίδη.
Στο 67΄ο Αντωνιάδης ανέτρεψε τον Κώνστα. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ζαρογιάννης και απέκρουσε σε κόρνερ ο γκολκίπερ Γιαλμάς.
Πολύ καλή η διαιτησία από τους: Γ. Μιχαηλίδη (Χρ. Κύρρου- Δ. Μιχαηλίδου) Πέλλας.

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Μένιος, Κιουλτσόπουλος, Αναστασιάδης, Παπαλούδης, Ρογγότης, Μουρατίδης, Αλμπάνης, Παπαευθυμίου, Ελευθεριάδης Γ., Ελευθεριάδης Λ., Κοβάτσης

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι: Ελευθεριάδης Θ., Μπρέγου, Μιχαηλίδης, Καραγιαννίδης, Παπασυμεών, Ζαρογιάννης, Λέντι, Κώνστας, Παρούτογλου.

Καστοριά (Διονύσης Λίτσκας): Κράτσιος, Σίμος, Νίνος, Πετρούφ, Αντωνιάδης, Λαδάς, ντάμζι, Μηλιάτης, Ταχιλάρι, Αστραούσκα, Μαντζανάς.

Στο β ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι: Μελισσανίδης, Παπακώστας, Ράπο, Γιαλμάς, Πετρίδης, Τράντας, Χασάι