Δόξα Μελισσίου – Δόξα Π. Μυλοτόπου 2-1

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, ενόψει των αγώνων του Κυπέλου Ενώσεως Πέλλας, η τοπική Δόξα μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, κατά το οποίο η υπερβολική ζέστη επηρέασε  αρνητικά την απόδοση των ποδοσφαιριστών και έληξε χωρίς γκολ 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα ήταν διαφορετική, οι ποδοσφαιριστές της τοπικής Ομάδας, μπήκαν πιο δυνατά από τους αντιπάλους τους, δημιούργησαν κι έχασαν πολλές ευκαιρίες και κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 2-1.

Η διακύμανση του σκορ ήταν:
Στο 55΄ Μαμής με πέναλτυ το 1-0,
Στο  63΄ Ουρουμίδης με κοντινό πλασέ το 1-1 και
Στο 75΄ ο Μαμής και πάλι με πλασέ από πλάγια θέση το 2-1.

Διακρίθηκαν από τους γηπεδούχους οι: Βασιλειάδης, Χατζηδάκης, Τζάτζης, Βερβελές, Μαμής, Νορζάτζε, Φωστηρόπουλος, Φάβας και Λουκίδης.

Ενώ από τους φιλοξενούμενους οι: Διαμαντίδης,Τσέκος, Ουρουμίδης, Σωτηριάδης.
ΝικήτριαΝτιμτσούδης Σ) Βασιλειάδης, Νορζατζε (Λουκίδης), Ανι, Βερβελές, Τζάτζης, Ουρούτσι (Φάβας), Τσάλμας  (Φωστηρόπουλος), Τουλγαρίδης, Μαμής, Σιδηρόπουλος.