Θύελλα Σαρακηνών – Αλμωπός Αριδαίας 0-3

Έναν ενδιαφέροντα φιλικό αγώνα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι αρκετοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο των Σαρακηνών, όπου η τοπική θύελλα αντιμετώπισε τον Αλμωπό με τελικό σκορ 0-3 υπέρ της ομάδας της Αριδαίας.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με τους γηπεδούχους που είναι από τα φαβορί για την άνοδο στον όμιλό τους να στέκονται πολύ καλά μέσα στο γήπεδο, ενώ στο δεύτερο μέρος οι του Αλμωπού ανέβασαν τηναπόδοσή τους φτάνοντας σε δίκαιη νίκη.

Φάσεις και γκολ:

Στο 4' ο Πετρίδης με σουτ έξω από την περιοχή σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Γάτσου.
Στο 56' ο Μεντής σέντραρε από τ' αριστερά και ο Τσόλκας με πλασέ έκανε το 0-1.
Στο 61΄ο Ρώσσης στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα με κεφαλιά (αυτογκόλ) πέτυχε το 0-2.
Στο 76΄ και πάλι ο Τσόλκας με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 0-3.
Ευκαιρίες για τους γηπεδούχους έχασαν οι Τουμανίδης, Νάνος, Μποζίνης ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Χαρίσης, Γάζι, Μεντής.
Άριστη η διαιτησία των Σ. Ατζαμιδάκη (Θ. Μιχαηλίδης - Γ. Λαμπρίδης)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΘΥΕΛΛΑ ΣΑΡΑΚΗΝΩΝ (Σαμαράς): Γάτσος, Ρώσσης, Στογιάννης, Τσόρμπας Ε., Θωμάς Γ., Παπαδόπουλος, Μποζίνης, Τσόρμπας Β., Θωμάς Ε., Νάνος, Τουμανίδης.
Στο Β΄ ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Παπαηλίας, Θωμάς Ν., Παρίσσης, Τζιούτζης, Σαμαράς Χρ., Τρίψης.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Τυριακίδης): Καραγιαννίδης, Κουλτζόπουλος, Παπαδημητρίου, Μούλας, Σαμαρόπουλος, Πετρίδης, Ελευθεριάδης, Χαρίσης, Πολύζος, Μέντης, Γκάζι.
Στο Β' ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Μένιος, Ελευθεριάδης Λ., Τσόλκας, Παρούτογλου, Μιχαηλίδης, Στογιαννίδης, Λέντι.