Σημαντική διάκριση για τον αθλητή Ανδρέα Κουρτίδη από τα Γιαννιτσά στο βαλκανικό πρωτάθλημα τζούντο

Ακόμα μία σημαντική διάκριση σημειώθηκε από τον αθλητή του τζούντο Ανδρέα Κουρτίδη από τα Γιαννιτσά.
Πιο συγκεκριμένα ο 17χρονος αθλητής συμμετείχε στο βαλκανικό πρωτάθλημα τζούντο που διεξήχθη στο Bihac της Βοσνίας στις  2 και 3 Ιουνίου 2018. Ο αθλητής από τα Γιαννιτσά αγωνίστηκε στην κατηγορία των εφήβων και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.
Ο Ανδρέας έδωσε συνολικά τέσσερις αγώνες, όπου έχασε στον πρώτο και νίκησε τους επόμενους τρεις.
Σε κάθε περίπτωση αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον Ανδρέα Κουρτίδη για τη σημαντική του διάκριση, με την οποία κάνει γνωστή την πόλη των Γιαννιτσών σε παγκόσμιο επίπεδο.