Πέρασε από την Καβάλα ο ΑΣ Γιαννιτσά με νίκη 0-1

Έγραψε ιστορία η ομάδα του ΑΣ Γιαννιτσά στο ντεμπούτο της στο θεσμό του κυπέλλου κατάφερε να κερδίσει την Καβάλα εκτός έδρας και να εξασφαλίσει την είσοδο της στην επόμενη φάση του θεσμού.

Χωρίς τέρμα 0-0 ´έληξε το πρώτο ημίχρονο στην Καβάλα το παιχνίδι κυπέλλου κόντρα στον νεοσύστατο Γιαννιτσά.
Οι γηπεδούχοι στα πρώτα 45´ ήταν καλύτεροι δημιουργώντας και χάνοντας 3 αξιόλογες φάσεις.
Στην συνέχεια και συγκεκριμένα στο 2ο ημίχρονο η ομάδα των Γιαννιτσών ανέβασε την απόδοση της και με σκόρερ τον Παντελίδη στο 70 προηγήθηκε με 0-1.
Στο 82´ μοναδική χαμένη ευκαιρία για τα Γιαννιτσά και πάλι με τον Παντελίδη που μόνος τετ α τετ δεν κατάφερε να κερδίσει τον τερματοφύλακα της Καβάλας.

Η σύνθεση του Α.Σ. Γιαννιτσά: Κύρου, Μπάμπαλης, Παπασυμεών, Ρεις, Ιορδανίδης, Πέλκας, Χουσεΐνογλου, Κοτσαρίδης, Κοβάτσης, Ζαρογιάννης, Παντελίδης (89´ Ευθυμιάδης).

Πηγή: matiespellas.gr