"Ικαροι" Γιαννιτσών - ΚΣ Αετοί Βέροιας 61-73

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών ηττήθηκαν με 61-73 από τους Αετούς Βέροιας στο Δημοτικό αθλητικό κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για την 8η  αγωνιστική της Α’ Εκασκεμ.

Η ομάδα του Λούση Λάκη βρέθηκε να είναι κάτω στο σκορ απ το 1ο δεκάλεπτο
όπου και έληξε 17-21.

Στα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου οι Ίκαροι με ένα σερί  14-4 προσπέρασαν στο σκορ 31-26 και ανάγκασαν στον Ντάνη Κυριακίδη να καλέσει τάιμ άουτ. Με πολύ ευστοχία οι Αετοί  και κακές επιθετικές επιλογές  οι Ίκαροι βρέθηκαν σε 3 λεπτά να μένουν  πίσω οι τελευταίοι με σκορ 31-35 όπου διαμορφώθηκε και το τελικό 35-40 για το ημίχρονο.
Στο δεύτερα μισά του αγώνα οι Αετοί συνέχισαν να είναι πολύ εύστοχοι και οι Ίκαροι με την κακή αμυντική λειτουργία και τα πολλά άστοχα σουτ δεν  κατάφεραν να απειλήσουν περαιτέρω την ομάδα του Ντάνη Τυριακίδη που έφυγε νικήτρια απ τα Γιαννιτσά με τελικό σκορ 61-73.

Διαιτητές : Ταρενίδης Κ. – Παπαγερίδης
Δεκάλεπτα: 17-21, 35-40, 52,58, 61-73

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών  (Λούσης): Μαλλιάρης 8(1), Βασιλειάδης(2), Χαραλαμπίδης 4, Ελευθεριάδης  12, Μπογδάνης 15, πολυχρονίδης 2, Υφαντίδης 12(3), Μαυρόπουλος

ΚΣ Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης):  Τσιμτσιρίδης 8(2), Χρήστου 3(1), Κασάπης 2,