ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών - ΠΑΣ Αετός Κιλκίς 70-52

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών επικράτησαν με τελικό σκορ 70-52 επί του ΠΑΣ Αετού Κιλκίς, στον αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο 01/12 στο Δημοτικό αθλητικό κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου για την 10η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας της Εκασκεμ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο με τους Ίκαρους να βρίσκονται πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά, αλλά ένα μικρό σερί τους έφερε να προηγούνται στο τέλος της περιόδου με 13-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Λούση Λάκη ανέβασε στροφές, αποδίδοντας καλύτερα στην επίθεση με αποτέλεσμα να διευρύνουν το σκορ στο τέλος του ημιχρόνου σε 32-25 υπέρ τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ίκαροι μπήκαν με την ίδια διάθεση σε άμυνα και επίθεση, δίνοντας τον δικό τους ρυθμό καθ’όλη τη διάρκεια, βρέθηκαν να προηγούνται με 52-38 στο τέλος αυτού.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό να μειώσει την διαφορά με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 70-52.
Διαιτητές: Καψίδης – Τσοχαταρίδης

Δεκάλεπτα: 13-12, 32-25, 52-38, 70-52

ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Λούσης): Βουζίνας 2, Μαυρόπουλος 4, Μαλλιάρης 3,