Ασημένιο μετάλλιο για τον Κώστα Ζηντηρίδη του ΝΟΓ στους Μεσογειακούς αγώνες στην Πάτρα

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής μας Ζηντηρίδης Κώστας στους Μεσογειακούς Παράκτιας Κωπηλασίας  << Πάτρα 2019>> στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας.                    Σε αυτό το αγώνισμα  τα δυο μονά και δυο Διπλά Ανδρών και Γυναικών τρέχουν εναλλάξ. Στην  Ελληνική σκυτάλη ο Κώστας αγωνίστηκε μαζί με την   Ζωή Φίτσιου (μονό) , Βαρβαρα Στρατή - Ευστρατια Πρίγκου (διπλό) και Παναγιωτη Τσιβόγλου-Κωνσταντινο Χατζηπατέρα (διπλό).
Στον τελικό   σημείωσε συνολικά χρόνο 12.34.49 σε αντίθεση με την Ισπανία που τερμάτισε σε 11.29.56 και κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο.
Η Αθλητική οικογένεια του Ν. Ο. Γιαννιτσών συγχαίρει τον Κώστα για αυτή την επιτυχία του και του εύχεται να συνεχίσει να είναι παράδειγμα αθλητή που αν και δουλεύει καθημερινά συνεχίζει να κάνει πρωταθλητισμό.
Κώστα είμαστε περήφανοι  που σε έχουμε αθλητή.