Σ.Φ. ΠΑΟΚ Αριδαίας - Παλαίμαχοι ΠΑΟΚ 1-7

Έναν ενδιαφέροντα φιλικό αγώνα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο Αριδαίας μεταξύ αντιπροσωπευτικής ομάδας του Σ.Φ. ΠΑΟΚ Αριδαίας και των παλαίμαχων ποδοσφαιριστών του ΠΑΟΚ Θεσ/νίκης, με τελικούς νικητές τους φιλοξενούμενους και σκορ 1-7.
Οι παλαίμαχοι του ΠΑΟΚ με τις περίτεχνες ενέργειές τους έδειξαν ότι η πείρα και ι τεχνική τους έμειναν αναλλοίωτες στην πάροδο του χρόνου, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι διεξήχθη για κοινωνικό σκοπό. Για την ιστορία τα γκολ σημείωσαν:
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Σ.Φ. ΠΑΟΚ Αριδαίας (Πέγιος): Τσεντεμίδης, Ζαχαράκης, Πέγιος, Ελευθεριάδης, Τσιάλης, Παντελίδης, Συκομάνης (Μαβάλε), Κύρκος, Τόκος, Καρατζίδης, Σαμάντης.
Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι: Αθανασίου, Μερτζεμέκης, Μαγκανουδάκης, Τουρμπέσης, Μελενίκωφ, Σαπουντζής, Τοπαλίδης.
Παλαίμαχοι ΠΑΟΚ Θεσ/νίκης (Ιορδανίδης): Γκιτσιούδης, Γιόκας, Καλιφούλης, Σαμμαράς, Παπαχριστούδης, αναστασάκος, Σκαρτάδος, Λαγωνίδης, Αλεξανδρίδης, Κούτσης, Μπορμπόκης.
Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι: Αργυρόπουλος, Κιουρτσελίδης, Κουκίδης, ιοσρδανίδης, Χόρχε