Ήττα του Αλμωπού στην έδρα του Απόλλωνα Παραλιμνίου

Δεν τα κατάφερε ο Αλμωπός μέσα στην έδρα του Απόλλωνα Παραλιμνίου γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Γιώργος Καρακούτης που πέτυχε και τα δύο γκολ ερχόμενος από τον πάγκο στο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Με την βροχή να κάνει την εμφάνιση της κατά διαστήματα και να δημιουργεί επιπλέον αντίπαλο στους παίκτες, ο Απόλλων μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να βρει δίχτυα με το νεαρό επιθετικό στο 60΄ και στο 74΄ και να πανηγυρίσει εν τέλει την 10η του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Xατζηγιαννάκης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τάκας, Κοσμίδης, Λιάρας, Ναλμπάντης, Μεντής(80΄ Κλειτσιώτης), Τσομαχασβίλι(80΄ Κεραμάρης), Σελαλματζίδης(46΄ Καρακούτης), Γαϊδαρτζής.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ: Καραγιαννίδης, Ρογγότης, Παπασυμεών, Μουρατίδης, Παπαζούδης, Μπρέγκου, Ελευθεριάδης Γ., Παντελίδης, Ελευθεριάδης Λ., Ζαρογιάννης, Αλμπάνης.

Διαιτητής: Τσιαουσίδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νταβέλας, Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)