Αερωπός - Καματερό 23-23 (φωτο)

Από έναν βαθμό αποκόμισαν Αερωπός και Καματερό στο ματς της Έδεσσας. Οι δυο ομάδες, μετά από ένα αμφίρροπο ματς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 23-23.

Στο πρώτο μέρος, το Καματερό είχε το πάνω χέρι. Αιφνιδίασε το νωθρό Αερωπό και προηγήθηκε με 4-9 στο 17'. Ο Αερωπός αντέδρασε και στο 29' μείωσε με τον Κράλλη σε 10-12.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι συντήρησαν έως το 50' ένα προβάδισμα 3-4 τερμάτων. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, πλησίασε στο ένα γκολ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Ντράσκιτς (20-21 στο 52'). Το Καματερό προσπάθησε να διατηρήσει το προβάδισμά του για να φτάσει στη νίκη και προηγήθηκε με 21-23 στο 56' Στο τελευταίο τετράλεπτο όμως δεν σημείωσε άλλο τέρμα και έδωσε την ευκαιρία στον Αερωπό να ισοφαρίσει. Οι γηπεδούχοι, με γκολ του Βαφείδη μείωσαν 22-23 και με τέρμα του Τζουβάρα ισοφάρισαν στο 59'. Στο τελευταίο λεπτό δεν σημειώθηκε γκολ και έμεινε το 23-23 ως τελικό.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 4-7, 6-10, 9-11, 10-13 (Ημίχρονο), 11-14, 13-15, 16-19, 18-21, 21-22, 23-23

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 3, Μαυρόπουλος, Θ. Τζουβάρας, Κράλλης 3, Ανγκέλοφ, Δημάκης 3, Ντράσκιτς 3, Βαφειάδης 4, Μησιρλίδης, Κυριμλίδης, Κυριακού 7, Λιόφης, Αρβανιτίδης, Τριανταφύλλου, Ρόμπης.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Λαδάκης 4, Σκορδιανός 2, Γκλαβάς, Ταουσιάνης 4, Καμπουράκης 1, Μελετάκος 3, Ακάλεστος 4, Τσίγκας, Τότος 1, Μιμίκος 2, Μαγκαφουράκης, Κότσιρας, Κουρέτας 2, Καραμασιώτης, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Μπέτμαν. Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 1/1-1/2.