Ο Εδεσσαϊκός στέφθηκε κυπελλούχος της ΕΠΣ Πέλλας!

Ο Εδεσσαϊκός στέφθηκε κυπελλούχος της ΕΠΣ Πέλλας αφού ήταν σήμερα ο μεγάλος νικητής (στα πέναλτι με σκορ 5 - 6) στον μεγάλο τελικό με τον ΑΣ Γιαννιτσά που διεξάχθηκε στο γήπεδο των Γαλατάδων, στις 4:30 το απόγευμα, παρουσία μεγάλων ποδοσφαιρικών φυσιογνωμιών του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Άγγελος Αναστασιάδης, οι συνεργάτες του Άγγελος Μπασινάς και Στέλιος Γιαννακόπουλος, αλλά και ο αντιπρόεδρος της ΕΠΟ, Στέλιος Αντωνίου, παρακολούθησαν τον αγώνα που στην κανονική διάρκειά του και στην παράταση έληξε ισόπαλος με σκορ 1 - 1 με γκολ που σημείωσαν ο Παντελίδης στο 70΄και ο Λαφαζανίδης ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα. Το παρών έδωσε και ο πρόεδρος της τεχνικής Επιτροπής της ΕΠΟ κ.Βράκας.
Όλοι οι επίτιμοι καλεσμένοι της ΕΠΣ τιμήθηκαν για την προσφορά τους στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.