Με άρωμα Πέλλας ο 20ος Ευχίδειος Υπεράθλος

Από τη Παρασκευή 10 Μαίου μέχρι τη Κυριακή 12 Μαΐου διεξείχθει ο 20ος  Ευχίδειος Υπεραθλος 215χλμ  και ο αγώνας 107 ,5 χλμ. με τη συμμετοχή πολλών αθλητών από την Ελλάδα και το εξωτερικό.
Στον 20ο Ευχίδειο Υπεράθλο συμμετείχαν τέσσερις υπεραθλητές από τη Πέλλα. Στον αγώνα των 215χλμ. συμμετείχαν ο Παύλος Τύπος  που τερμάτισε 8ος  και ο Χαλκίδης Χρήστος που τερμάτισε  12ος  στη γενική κατάταξη, από το Μαυροβούνι Σκύδρας.
Στον αγώνα των 107,5 χλμ συμμετείχαν η Βένη Δημπάρη που κατέκτησε τη 2η θέση στη κατηγορία γυναικών από τη Σκύδρα και ο Βιτολιανός Κωνσταντίνος από την Έδεσσα. Ακόμα μια φόρα ο νομός μας εκπροσωπήθηκε από σπουδαίους αθλητές που τερμάτισαν υγιείς, βλέποντας ότι οι πολύωρες προπονήσεις τους απέδωσαν καρπούς. Τώρα νέες προκλήσεις τους περιμένουν !!!