Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Οι αντίπαλοι των Ελληνικών ομάδων στο Europa League


Μετά τη διεξαγωγή των αγώνων ρεβάνς στο β΄ προκριματικό γύρο του Europa League, το τοπίο ξεκαθάρισε για τις ελληνικές ομάδες στην επόμενη φάση. Ως εκ τούτου, η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τη ρουμνανική Κραϊόβα, ο Ατρόμητος τη Λέγκια Βαρσοβίας, ενώ ο Άρης ήξερε από τη νύχτα της Τετάρτης πως αν προκριθεί, τον περιμένει η Μόλντε. Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 8 Αυγούστου και οι ρεβάνς στις 15 του ίδιου μήνα, με τις συλλόγους της Ελλάδας φιλοξενούμενους στα πρώτα παιχνίδια.

Στις επαναληπτικές αναμετρήσεις για τη β΄ προκριματική φάση του Europa League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα (σε παρένθεση τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων):

Λίνκολν (Γιβραλτάρ)-Αραράτ (Αρμενία) 1-2 (0-2)
Σούντουβα (Λιθουανία)-Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) 5-0 (5-0)
Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)-Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) 1-1 (2-1)
Φερονικέλι (Κόσοβο)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) 0-2 (1-2)
Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Μόλντε (Νορβηγία) 1-3 (0-0)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ­-Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) 3-2 (2-1)
ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)-ΑΡΗΣ 0-1 (0-0)
Αστάνα (Καζακστάν)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) 4-1 (0-0)
Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) 0-4 (0-3)
Λιεπάγια (Λετονία)-Νόρκεπινγκ (Σουηδία) 0-1 (0-2)
Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)-Χαποέλ Μπέρ Σεβά (Ισραήλ) 1-1 (0-2)
Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Άρσεναλ Τούλα (Ρωσία) 3-0 (1-0)
Ζρίνσκι (Βοσνία)-Ουτρέχτη (Ολλανδία) 2-1 παρ. (1-1)
Γιάμπλονετς (Τσεχία)-Πιούνικ (Αρμενία) 0-0 (1-2)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Φέχερβαρ (Ουγγαρία) 2-0 (0-1)
Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) 3-0 (2-0)
Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Μαλάτιασπορ (Τουρκία) 0-1 (2-2)
Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)-Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) 2-1 (2-1)
Έσμπιεργκ (Δανία)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) 0-0 (0-2)
Ρίγα (Λετονία)-Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) 2-1 (2-3)
Σερίφ Τίρασπολ (Μολδαβία)-Παρτιζάνι (Αλβανία) 1-1 (1-0)
Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Βέντσπιλς (Λετονία) 2-2 (0-4)
Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)-Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) 2-3 (1-1)
Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)-Λουκέρνη (Ελβετία) 0-1 (0-1)
Χάκεν (Σουηδία)-Άλκμααρ (Ολλανδία) 0-3 (0-0)
Βιτορούλ (Ρουμανία)-Γάνδη (Βέλγιο) 2-1 (3-6)
Πρόγκρες (Λουξεμβούργο)-Ρέιντζερς (Σκωτία) 0-0 (0-2)
Μάλμε (Σουηδία)-Ντομζάλε (Σλοβενία) 3-2 (2-2)
Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο) 1-0 (3-1)
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 2-1 (1-3)
Κραϊόβα (Ρουμανία)-Χόνβεντ (Ουγγαρία) 3-1 πεν.(0-0)
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Σάμορκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 3-1 (1-2)
Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)-Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 4-0 (1-1)
Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία)-Τορίνο (Ιταλία) 1-4 (0-3)
Κουόπιο (Φινλανδία)-Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) 0-0 (0-1)
Στεάουα (Ρουμανία)-Αλασκερτ (Αρμενία) 2-3 (3-0)
Αμπερντίν (Σκωτία)-Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία) 5-0 (1-1)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) 3-1 (0-2)
Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)-ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) 1-0 (2-2)
Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)-Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) 2-1 (0-2)
Παρτιζάν Βελ. (Σερβία)-Κόναχς Κουέι (Ουαλία) 3-0 (1-0)
πρόντμπι (Δανία)-Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία) 4-1 (1-2)
Γκιμαράες (Πορτογαλία)-Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) 4-0 (1-0)
Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)-Γουλβς (Αγγλία) 1-4 (0-2)
Στιάρναν (Ισλανδία)-Εσπανιόλ (Ισπανία) 1-3 (0-4)
Όσιγεκ (Κροατία)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) Παράταση (0-1)

Share on Google Plus

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Μη διστάσετε να προσθέσετε σχόλια στο δημοσίευμα που σας ενδιαφέρει.

Η εφημερίδα karatzova.com ενθαρρύνει τη δημόσια έκφραση των αναγνωστών της εφόσον τηρούνται οι βασικοί κανόνες δημοσιότητας που ορίζουν οι ελληνικοί νόμοι.