Η μέρα του Αγιασμού́ με την έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς είναι μέρα γιορτής για μαθητές και εκπαιδευτικούς.
Όπως είναι γνωστό́ στην Πέλλα για επιτακτικούς λογούς αντιμετώπισης σοβαρού́ κίνδυνου δημόσιας υγειάς και ειδικότερα για τον περιορισμό́ της διασποράς των επιπτώσεων της νόσου COVID-19, ισχύουν ειδικά́ περιοριστικά́ μετρά.
Σε αυτή́ τη δύσκολη περίοδο οφείλουμε όλοι να χαμηλώσουμε τους τόνους.
Το Σχολείο δεν αποτελεί χώρο πολιτικών αντιπαραθέσεων.
Με ψυχραιμία και σύνεση ακολουθούμε τις αποφάσεις των ειδικών τους οποίους εμπιστευόμαστε.
Ως λειτουργοί́ της εκπαίδευσης τηρούμε τις οδηγίες της Πολιτείας και του Υπουργείου Παιδείας.
Η διασφάλιση της υγείας μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων είναι πρώτη προτεραιότητα.
Ο Πρόεδρος Ο Πρόεδρος
της Β΄ΕΛΜΕ Πέλλας του Συλλόγου Εκπ/κων Α/θμιας Εκπ/σης Γιαννιτσών
Σουκιούρογλου Ιωάννης Διαμαντόπουλος Ηλίας
Όπως είναι γνωστό́ στην Πέλλα για επιτακτικούς λογούς αντιμετώπισης σοβαρού́ κίνδυνου δημόσιας υγειάς και ειδικότερα για τον περιορισμό́ της διασποράς των επιπτώσεων της νόσου COVID-19, ισχύουν ειδικά́ περιοριστικά́ μετρά.
Σε αυτή́ τη δύσκολη περίοδο οφείλουμε όλοι να χαμηλώσουμε τους τόνους.
Το Σχολείο δεν αποτελεί χώρο πολιτικών αντιπαραθέσεων.
Με ψυχραιμία και σύνεση ακολουθούμε τις αποφάσεις των ειδικών τους οποίους εμπιστευόμαστε.
Ως λειτουργοί́ της εκπαίδευσης τηρούμε τις οδηγίες της Πολιτείας και του Υπουργείου Παιδείας.
Η διασφάλιση της υγείας μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων είναι πρώτη προτεραιότητα.
Ο Πρόεδρος Ο Πρόεδρος
της Β΄ΕΛΜΕ Πέλλας του Συλλόγου Εκπ/κων Α/θμιας Εκπ/σης Γιαννιτσών
Σουκιούρογλου Ιωάννης Διαμαντόπουλος Ηλίας
Εσείς σσσσσσσσ καληνύχτα!!!
ΑπάντησηΔιαγραφήΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ την καταθέτετε μονοι σας ,ή μήπως σας την στέλνουν έτοιμη γραμμένη από το ΣΚΑΙ ; Διοτι δεν σας έχουμε ικανούς να παρετε μόνοι σας πορωτοβουλία! τα παγουρίνο ήρθαν; τα μωρομαντηλα, οι μάσκες;
ΔιαγραφήΟι συγκεκριμένοι υπογράφοντες έχουν τόση σχέση με το συνδικαλισμό όση έχει η μαρμελάδα με το σαλάμι. Μόνο για την εξυπηρέτηση των κομματικών συμφερόντων της νουδουλας νοιάζονται.
ΑπάντησηΔιαγραφήΤελειώνουν και οι ντομάτες....και είναι χρήσιμες για μας, αλλά ούτε αυτές είναι για τα μούτρα σας. Τώρα θέλετε γαλήνη και όχι πολιτική? Μέχρι τώρα τι κάνατε? Συλλαλητήρια, διαμαρτυρίες για να φύγει ο Σύριζα. Καιροσκόποι....Δεν είναι πολιτική αντιπαράθεση η αύξηση των μαθητών ανά τμήμα? Τι θέλετε να κάνουμε σιωπή? Να το βουλώσουμε? Αυτή είναι η θέση σας? Μπαίστε σε αίθουσα με εικοσιπέντε μάσκες και κλειστά παράθυρα και ελάτε να τα πούμε. Αμ δεν μπαίνετε σε αίθουσα και δεν σας ενδιαφέρει....Πολιτικάντηδας του....@ω@ου...
ΑπάντησηΔιαγραφή