To Δ.Σ. του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπαίδευσης Αλμωπίας «Ο Μέγας Αλέξανδρος», μετά τα τελευταία δημοσιεύματα σχετικά με την ημερομηνία έναρξης της λειτουργίας των Σχολικών μονάδων του Ν. Πέλλας και τη γενικότερη σύγχυση που έχει δημιουργηθεί σε γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς, επισημαίνει τα εξής:
- Ως εκπαιδευτικοί της Α/θμιας Εκπαίδευσης θα είμαστε τη Δευτέρα 14/9/2020 όλοι στα σχολεία μας για τον αγιασμό και θα υποδεχθούμε με χαμόγελο και αγάπη τους μαθητές και τις μαθήτριές μας!
- Να πραγματοποιηθούν οι απαραίτητες ενέργειες ώστε να ολοκληρωθούν όλα όσα απαιτούνται για να ανοίξουν τα σχολεία με ασφάλεια, λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών, εξαιτίας της πανδημίας και να δοθεί ένα τέλος σε όλη αυτή την αναστάτωση που προκλήθηκε.
- Τέλος, να υπάρξει μέριμνα για την τοποθέτηση όλου του απαραίτητου εκπαιδευτικού προσωπικού!
ΤΟ Δ.Σ.
Με εκτίμηση,
Σύλλογος Δασκάλων και Νηπιαγωγών Αλμωπίας "Ο Μέγας Αλέξανδρος" |
Μπράβο ειστε Αριστοι.. Αλλά γιατί λέτε... να ολοκληρωθούν όλα όσα απαιτούνται για να ανοίξουν τα σχολεία με ασφάλεια. Αρα δεν εχουν γινει ακόμη? Γιατι αν δεν εχουν γινει πως θα ανοιξουν τα σχολεια και θα υποδεχθειτε τα παιδια οχι μονο με αγαπη ποως λετε αλλα και με ασφαλεια. Εσεις νομιζετε οτι δεν εχετε ευθυνες???
ΑπάντησηΔιαγραφήΑτυχης ανακοινωση οι δασκαλοι ρε πρέπει να ειναι μπροσταρηδες και παραδειγματα για ολη την κοινωνια
Πάλι καλά που δεν ονομάσατε τον σύλλογο σας ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑ.
ΑπάντησηΔιαγραφήοπου ακους μεγας να φευγεις!!
ΑπάντησηΔιαγραφήοπου ακους δάσκαλος να προσέχεις..
ΑπάντησηΔιαγραφή