Ο Δήμος Σκύδρας, μέσω της Αντιδημαρχίας Παιδείας, ξεκίνησε και φέτος τις προετοιμασίες για τη σύσταση και τη λειτουργία του κοινωνικού φροντιστηρίου για τη σχολική χρονιά 2020-21.
Σκοπός του είναι η φροντιστηριακή στήριξη μαθητών Γυμνασίου και Λυκείου οικογενειών που πλήττονται από τις επιπτώσεις της κρίσης.
Με την παρούσα, λοιπόν, προσκαλούμε όσες κι όσους θέλουν να συμμετάσχουν στην κοινωνική – εκπαιδευτική αυτή δράση, είτε ως μαθητές είτε ως εκπαιδευτικοί, να καταθέσουν αντίστοιχη αίτηση στο Δημαρχείο Σκύδρας -Τμήμα Παιδείας- μέχρι την Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2020.
Επισημαίνουμε την ιδιαίτερη σημασία που έχει κάθε φορά η εθελοντική προσφορά των εκπαιδευτικών μας για την αποτελεσματική υλοποίηση του κοινωνικού φροντιστηρίου.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενες - οι μπορούν ν΄απευθύνονται στο αρμόδιο στέλεχος Εύχαρη Γραμματοπούλου,τηλ:2381351876, ηλεκτρονική διεύθυνση: grammatopouloue@skydra.gov.gr
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΚΥΔΡΑΣ
Σκοπός του είναι η φροντιστηριακή στήριξη μαθητών Γυμνασίου και Λυκείου οικογενειών που πλήττονται από τις επιπτώσεις της κρίσης.
Με την παρούσα, λοιπόν, προσκαλούμε όσες κι όσους θέλουν να συμμετάσχουν στην κοινωνική – εκπαιδευτική αυτή δράση, είτε ως μαθητές είτε ως εκπαιδευτικοί, να καταθέσουν αντίστοιχη αίτηση στο Δημαρχείο Σκύδρας -Τμήμα Παιδείας- μέχρι την Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2020.
Επισημαίνουμε την ιδιαίτερη σημασία που έχει κάθε φορά η εθελοντική προσφορά των εκπαιδευτικών μας για την αποτελεσματική υλοποίηση του κοινωνικού φροντιστηρίου.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενες - οι μπορούν ν΄απευθύνονται στο αρμόδιο στέλεχος Εύχαρη Γραμματοπούλου,τηλ:2381351876, ηλεκτρονική διεύθυνση: grammatopouloue@skydra.gov.gr
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΚΥΔΡΑΣ
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου
Μη διστάσετε να προσθέσετε σχόλια στο δημοσίευμα που σας ενδιαφέρει.
Η εφημερίδα karatzova.com ενθαρρύνει τη δημόσια έκφραση των αναγνωστών της εφόσον τηρούνται οι βασικοί κανόνες δημοσιότητας που ορίζουν οι ελληνικοί νόμοι. Τα σχόλια εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή.