Σύμφωνα με ανακοινώσεις της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, όλες οι σχολικές μονάδες (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια) της ΠΕ Πέλλας θα λειτουργήσουν από τη Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου κανονικά, με πλήρες πρόγραμμα και ολοήμερο.
Υπενθυμίζεται ότι τα σχολεία στην Πέλλα λόγω των επιδημιολογικών δεδομένων δεν λειτουργούσαν κανονικά έως και την Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου.
ΕΔΩ ΠΑΠΑΣ...ΕΚΕΙ ΠΑΠΑΣ ... ΘΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΛΛΑ ; Ή ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ;
ΑπάντησηΔιαγραφήΟ Θεός να σας φυλάει μην τυχόν και νοσήσει το παιδί μου από covid στο σχολείο του που δεν έχει γίνει η παραμικρή απολύμανση. Πρώτα εσείς εκεί στον Δήμο Πέλλας και κατόπιν στο τμήμα Υγείας της Αντιπεριφερειας Πέλλας. Όσο για την Διεύθυνση Β'βθμιας που δεν γνωρίζω αν έπραξε τα προβλεπόμενα ώστε να είναι ασφαλή όλα τα παιδιά εφιστώ και προειδοποιω. Τα λόγια τέλος. Μόνο πράξεις από δω και μπρος.
ΑπάντησηΔιαγραφήΝαι για πάντα κλειστά!!!!!!!! Συμφωνώ! Μην τυχόν και δουλέψετε οι καθηγητές ... μια ζωή αμορτι!!!
ΔιαγραφήΕίσαι τουλάχιστον αχαρακτηριστος για να μην σου προσαψω κάποιο κοσμητικό. Δεν έγραψα να μην ανοίξουν τα σχολεία αγράμματε παρά επισήμανα το θέμα της ασφάλειας του παιδιού μου αλλά και των υπολοίπων παιδιών του κόσμου. Αν εσύ βλέπεις ως φαντάσματα τους καθηγητές με τους οποίους δεν έχω την παραμικρή σχέση, μάθε τα δικά σου παιδιά μόνος σου γράμματα και μην τα εμπιστεύεσαι σε αυτούς. Πριν πιάσεις όμως το πληκτρολογιο βάλε το μυαλό σου να στροφαρει. Κατάλαβες 10:18μμ;;;
ΔιαγραφήΣτο μόνο που δεν εχω καταλήξει 100% είναι αν είσαι καθηγητής λυκείου η γυμνασίου... χμμμ!! Αμφιταλαντεύομαι...
ΔιαγραφήΝα πας στο μαντείο των Δελφών για σου λύσουν την απορία ώστε να μην αμφιταλαντεύεται χμμμ... Θέλεις όντως το κοσμητικό σου αλλά το πρόβλημα των παιδιών μας είναι σοβαρότερο από τις άθλιες βλακείες που γράφεις. Άλλωστε αν ήσουν έξυπνος θα καταλάβαινες από τα σχόλια μου ότι μόνο εκπαιδευτικός δεν θα μπορούσα να είμαι γιατί και αυτοί είναι σαν εσένα στοκοι από γύψο και μάλιστα κακής ποιότητας. Αν πάλι θέλεις να υπερασπιστείς όλους αυτούς τους ανεπαρκείς που θεωρώ ότι είναι κατώτεροι των περιστάσεων κάντο δίχως ντροπή. Εδώ είμαι για να σου απαντώ σε ότι απορίες έχεις καθυστερημένε.
Διαγραφή“μάθε τα δικά σου παιδιά μόνος σου γράμματα και μην τα εμπιστεύεσαι σε αυτούς” VS “αυτοί είναι σαν εσένα στοκοι από γύψο και μάλιστα κακής ποιότητας. Αν πάλι θέλεις να υπερασπιστείς όλους αυτούς τους ανεπαρκείς που θεωρώ ότι είναι κατώτεροι των περιστάσεων“
ΔιαγραφήΜπερδεμένος φαίνεσαι!!!!🤪
Τελικά είσαι μεγάλος μπούφος. Την γλώσσα μετά τα τέσσερα θαυμαστικά σου να την χρησιμοποιήσεις σε αυτούς που υπερασπίζεσαι, δλδ στους υπεύθυνους που τα παιδιά μας θα
Διαγραφήπανε σχολείο δίχως ασφάλεια και τους ανέφερα στο πρώτο μου σχόλιο της παρούσας ανάρτησης. Αν σου φαίνομαι μπερδεμένος χρήζεις έρευνας ομορφούλα/η χμμμ...
ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙΣ ΕΣΎ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΏΣΣΑ ΑΠΌ ΈΞΩ; Ο 'ΝΕΡΟΥΛΑΣ' ΠΟΥ ΣΊΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΝΕΡΟΥΛΑΣ ΑΛΛΆ ΜΆΛΛΟΝ ΕΙΔΙΚΟΣ ΈΧΕΙ ΔΊΚΙΟ ΣΕ ΌΤΙ ΓΡΆΦΕΙ ΚΑΙ ΕΊΝΑΙ ΕΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΕΣΎ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ ΤΙ ΖΌΡΙ ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΜΙΑ ΚΌΝΤΡΑ ΠΟΥ ΧΆΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙΣ ΤΟΝ ΣΤΑΜΚΟ ΤΟΝ ΤΖΑΜΤΖΗ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΠΟΥ ΈΧΟΥΜΕ ΒΡΌΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΛΥΣΜΈΝΑ ΣΧΟΛΕΊΑ.ΣΊΓΟΥΡΑ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΕΊΣΑΙ ΜΌΝΟΝ ΕΣΎ ΓΙΑΥΤΌ ΒΆΛΕ ΤΗΝ ΓΛΏΣΣΑ ΜΈΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΡΆ ΣΤΑ ΣΚΈΛΙΑ
ΔιαγραφήΝα μην ανοίξουν τα σχολεία απο τη στιγμή που υπάρχουν κρούσματα και περιοριστικά μέτρα
ΑπάντησηΔιαγραφήΣε όλες τις περιοχές που έχουν περιοριστικά μέτρα τα σχολεία είναι ανοιχτά!!! Πρέπει να ανοίξουν γιατί αυτή η κατάσταση δεν πάει άλλο!!
ΔιαγραφήΠραγματικά σε λυπάμαι.
Διαγραφή
ΑπάντησηΔιαγραφήΜάλλον εκπαιδευτικοί είναι κάποιοι από τους γράφοντες παραπάνω. Δεν τους έφτασαν ακόμη οι μήνες που κάνουν διακοπές.Ευτυχώς όμως δεν είναι η πλειοψηφία.