Η εφιαλτική πορεία της Χρυσής Αυγής τελείωσε εχθές. Η απόφαση του Εφετείου επισφράγισε όσα όλοι γνωρίζαμε. Ότι η Χρυσή Αυγή είναι ναζιστική εγκληματική οργάνωση, που με το περίβλημα του πολιτικού κόμματος, εγκληματούσε, δολοφονούσε και δηλητηρίαζε επί σειρά ετών τη δημοκρατία.
Χαιρετίζουμε την σπουδαία αυτή απόφαση που δικαιώνει το αντιφασιστικό αίσθημα του ελληνικού λαού, ενός λαού που σε ολόκληρη την ιστορία του έχει δώσει τεράστιες μάχες ενάντια στο φασισμό και σήμερα κατέκλυσε τους δρόμους της Αθήνας, της Θεσσαλονίκης και των άλλων πόλεων σε όλη τη χώρα , στηρίζοντας τη δημοκρατία και την απονομή της δικαιοσύνης.
Η Χρυσή Αυγή ηττήθηκε αλλά ο αγώνας ενάντια στο μίσος, το ρατσισμό, το φασισμό συνεχίζεται σε κάθε χώρο, σε κάθε γειτονιά, σε κάθε πόλη.
Όπως δήλωσε χαρακτηριστικά ο συνήγορος της πολιτικής αγωγής Θανάσης Καμπαγιάννης: Σήμερα οι μέλισσες νίκησαν τους λύκους"
Σημείο αναφοράς του μεγάλου αντιφασιστικού αγώνα, η Μάγδα Φύσσα, είδε τη δικαίωση που χρόνια περίμενε, όχι μόνο για το γιο της Παύλο, αλλά και για όλα τα θύματα της ναζιστικής οργάνωσης γνωστά και άγνωστα, για τους Αιγύπτιους αλιεργάτες, για τους συνδικαλιστές του ΠΑΜΕ. Μια μάνα ηρωίδα που έγινε σύμβολο αλληλεγγύης.
Την ευχαριστούμε για το ήθος, το πάθος και τη δύναμη της και θυμόμαστε πως οφείλουμε να επαγρυπνούμε όλοι ώστε το φίδι να μη ξυπνήσει ποτέ ξανά.
ΟΙ ΝΑΖΙ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ
Γραφείο Τύπου ΣΥΡΙΖΑ – Π.Σ Ν. Πέλλας
με δικό σας νόμο θα πέσουν στα μαλακά , για τα κομματικά παιγνίδια σας την πληρώνει ένα κράτος, δεν το λεω εγώ αλλά ένας δικός σας ( κοντονης )ασε που καταργήσατε και την πολιτική στέρηση που θα είχαν τα κοπρόσκυλα αυτά όλα αυτά για να κόψετε ψήφους απο τον κουλη
ΑπάντησηΔιαγραφήΣχόλια από το διαδίκτυο:
ΑπάντησηΔιαγραφήτο ΧΟΝΤΡΟ ΒΡΩΜΟΞΥΛΟ που εφαγε η Αριστοτελεία Δόγκα, ….εισαγγελεας της υποθεσης Τοπαλουδη
λιγες μερες πριν ηταν το ΜΗΝΥΜΑ… να σκυψουν το κεφαλακι τους …η εισαγγελεας και τα Δικαστακια της δικης της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ
υγ
αν εβγαζαν λαθος αποτελεσμα….θα αναλαμβανε να τους ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙ …στο μελλον ΤΟ παραΚΡΑΤΟΣ ….
................................................................................................
Στην δεκαετια του ογδοντα, αν θυμαμαι καλα, ενα στελεχος της ΝΔ ονοματι Καλαμποκας, στην Πατρα, σκοτωσε τον καθηγητη Τεμπονερα, με την ιδια λογικη που χαρακτηριστηκε η Χ.Α. εγκληματικη οργανωση λογω δολοφονιας Φυσσα, θα επρεπε και η ΝΔ να ονομασθει εγκληματικη οργανωση τοτε λογω δολοφονιας Τεμπονερα!!!!!!!! Ομως τοτε ουτε γατα, ουτε ζημια!!!!!!!! Υποτιμουν την νοημοσυνη μας οι πολιτικοι νανοι που χρεοκοπησαν την χωρα και ξεπουλησαν την Μακεδονια!!!!!!!
Φασίστα πονάς και φταίει ο κουλης και όχι η ...αριστερά που τα είχατε φτιάξει
Διαγραφήη αλήθεια είναι ότι βόλευε το ΣΥΡΙΖΑ η Χ.Α και ψήφους έκοβε από την ΝΔ, και την ήθελαν για αντιπαλότητα για να έχουν λόγο αντίδρασης
ΑπάντησηΔιαγραφήΟ κοντονης τα είπε ολα απλά και ωραία '' εμείς με νόμο μειώσαμε τις ποινές της χ.α ''
ΑπάντησηΔιαγραφή