Ίκαροι Γιαννιτσών - ΑΟΚ Βέροιας 61-69

Για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ εθνικής κατηγορία για τον πέμπτο όμιλο, η ομάδα τον Ικάρων έχασε από την ομάδα της Βέροιας με σκορ 61-69, σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον για την ομάδα των Γιαννιτσών αφού έχει υποβιβαστεί μαθηματικά. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με το ματς να παίρνει από νωρίς μια άγρια ομορφιά (21-13).
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Ίκαροι προσπαθούν να ελέγξουν τον ρυθμό του αγώνα, όμως η ομάδα της Βέροιας βρίσκει της επιθετικές λύσεις και καταφέρνει να φέρει το ματς στα ισα (32-32).
Τρίτη περίοδο και η ομάδα του ΑΟΚ" μπαίνει"καλύτερα στο παρκέ από τους Ικάρους με την ομάδα της Βέροιας να είναι κυρίαρχη.
Το τέταρτο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με την ομάδα της Βέροιας να φτάνει στην νίκη (61-69).
Επόμενο παιχνίδι και τελευταίο για την σεζόν στην Καστοριά με την τοπική ομάδα στις 17:00.