Εξαιρετική η εμφάνιση αθλητών της Ορειβατικής Λέσχης Αριδαίας στο 33ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αναρρίχησης

Στις 7 κ 8 Μαϊου 2022 πραγματοποιήθηκε το 33ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αναρρίχησης, Αγώνες BOULDER, Ταχύτητας κ Δυσκολίας.
Οι Αγώνες έγιναν στον Αλμυρό Βόλου κ στην πόλη του Βόλου.
 Οι αθλητές της Ορειβατικής Λέσχης Αριδαίας έκαναν εξαιρετική εμφάνιση κατακτώντας θέσεις στην τελική τριάδα στις κατηγορίες που αγωνίζονταν.
 Αναλυτικά οι θέσεις:
 Στην κατηγορία Πανκορασιδες Α, αγώνες BOULDER , η αθλήτρια Συροπούλου Ελένη κέρδισε το αργυρό μετάλλιο.
 Στην κατηγορία Γυναικών στους αγώνες Δυσκολίας η αθλήτρια Λιούνη Αθανασία κέρδισε το χρυσό μετάλλιο,
 Στην κατηγορία Πανκορασιδες Α, στους αγώνες Δυσκολίας η αθλήτρια Παπαδημητρίου Μαρκέλλα κέρδισε το χρυσό μετάλλιο κ η αθλήτρια Κώτσου Βασιλική το χάλκινο μετάλλιο.
 Στους αγώνες συμμετείχαν επίσης οι αθλήτριες Κεντερτζιδου Θεοφανία στην κατηγορία Κορασίδων κ η Συροπούλου Όλγα στην κατηγορία Πανκορασιδες Α πετυχαίνοντας πολύ καλές θέσεις στην τελική κατάταξη.
 Εξίσου ικανοποιητικό ήταν το αποτέλεσμα από τη συμμετοχή του αθλητή Νενου Χάρη στην κατηγορία Ανδρών ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά.