Πήρε την πρόκριση η Δόξα Εξαπλατάνου ενάντια στον ΠΑΟΚ Δαμιανού

Με 4 τέρματα φιλοδώρησαν οι μαυραετοί τον ΠΑΟΚ Δαμιανού και προκρίθηκαν στη φάση των 8.
Με το καλημέρα η Δόξα πήρε προβάδισμα 2 τερμάτων καθώς ο Αναστασιάδης στο δεύτερο λεπτό τρύπησε με ευθύβολο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή τον γκολκίπερ του ΠΑΟΚ γράφοντας το 1-0, ενώ στο 5 ο Τσόλκας με γυριστή  κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της βάζοντας την σε θέση οδηγού. Σαφώς οι γηπεδούχοι συνέχισαν με εντατικούς ρυθμούς να πιέζουν ασφυκτικά την ομάδα του Αντώνη Πέσιου χάνοντας ακόμη 4-5 ευκαιρίες με το δείκτη του σκορ όμως να μένει στο 2-0 για το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές του Αντώνη Σαπουντζή είχαν και πάλι την υπεροχή παραβιάζοντας τα δίχτυα άλλες δύο φορές με τον Καραδήμο στο 54΄ και περίπου 10 λεπτά αργότερα ο Χαλκίδης διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 66΄.