Μεγάλες επιτυχίες στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο για τους Γιαννιτσώτες αθλητές Α. Κουρτίδη & Χ. Νικολάεβ!

Ο δεκαεπτάχρονος Ανδρέας Κουρτίδης από τα Γιαννιτσά κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο!!! βγαίνοντας 1ος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο εφήβων – νεανίδων στην κατηγορία -90 κιλών που διεξήχθη στις 17 Απριλίου 2018 στη Ξάνθη.

Επιπλέον ο Χρήστος Νικολάεβ βγήκε 2ος κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο!!! στην κατηγορία -66 κιλών κερδίζοντας τέσσερις αγώνες, ενώ έχασε στον τελικό αγώνα.

Σε συλλογικό επίπεδο η ομάδα τζούντο «Μακεδονομάχος Γιαννιτσών» κατέκτησε την τέταρτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τζούντο εφήβων – νεανίδων 2018.

Αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα τζούντο «Μακεδονομάχος Γιαννιτσών» και στους αθλητές της, οι οποίοι παρά τις αντίξοες συνθήκες και τη δυσκολία ανεύρεσης χώρου προπονήσεων συνεχίζουν να διακρίνονται στους αγώνες τζούντο κάνοντας γνωστή την πόλη μας σε πανελλήνιο, πανευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο.