Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε ο Αλμωπός τη Δόξα Μανδάλου (φωτο&βίντεο)

Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο ο Αλμωπός δυσκολεύτηκε στο χθεσινό αγώνα αλλά κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο να κάμψει την αντίσταση της Δόξας Μανδάλου επικρατώντας με 2-0.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν από την αρχή του αγώνα να δημιουργήσουν φάσεις μπροστά στην εστία των φιλοξενούμενων όμως ο καιρός δεν ήταν σύμμαχος τους.
Οι φιλοξενούμενοι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αμύνονταν μαζικά ενώ σε πολλά σημεία του αγώνα στάθηκαν και τυχεροί από τις πολλές χαμένες ευκαιρίες των γηπεδούχων.
Τον γόρδιο δεσμό για τους γηπεδούχους έλυσε ο Τσιτλακίδης στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στην τελευταία φάση του αγώνα ο Τσόλκας.
Πολύ καλός ήταν ο διαιτητής της αναμέτρησης Αργυρός με βοηθούς τους Πίλτση και Κουκούλη.