Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων: Ένα ασημένιο και ένα χάλκινο μετάλλιο για τον Παλαιστικό Σύλλογο "Καραγιάννης" Ευρωπού

Την Κυριακή 16/02/2020 έγινε το πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων στην πόλη των Τρικάλων. Συμμετείχαμε με τέσσερις αθλητές κατακτώντας ένα ασημένιο μετάλλιο, ένα χάλκινο και μια πέμπτη θέση. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Τσακνακης Κωνσταντίνος στα 92 κιλά ελεύθερης πάλης με τρεις νίκες και μία ήττα στον τελικό.
Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ζήλιος Βαγγέλης στα 51 κιλά ελεύθερης πάλης με δύο νίκες και δύο ήττες.
Την πέμπτη θέση κατέκτησε ο Κυριακίδης Λάζαρος στα 92 κιλά ελεύθερης πάλης με δύο νίκες και δύο ήττες.
Εκτός 8ταδας έμεινε ο Ελευθεριάδης Αντώνης ο οποίος αγωνίστηκε στα 65 κιλά.
Να τονίσουμε ότι ο Τσακνακης και ό Κυριακίδης είναι παμπαίδες και αγωνίστηκαν με μεγαλύτερους ηλικιακά αθλητές, χωρίς αυτό να τούς εμποδίσει να δείξουν το ταλέντο τους.
Συγχαρητήρια στους αθλητές και στον προπονητή κ.Παυλιδη Θεοδόσιο, ευχαριστούμε τους γονείς και τούς φίλους μας για την υποστήριξη στα παιδιά.