Επικοινωνία Λάκη Βασιλειάδη με Νίκη Κεραμέως
Ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης ανέφερε πριν λίγο, κατά τη διάρκεια της συνέντευξης τύπου στη ΔΕΘ ότι τα σχολεία στην Πέλλα δεν θα ανοίξουν αύριο.
Σε άμεση επικοινωνία του Βουλευτή Πέλλας της Νέας Δημοκρατίας Λάκη Βασιλειάδη, η Υπουργός Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως, του ανακοίνωσε ότι μετά από εισήγηση της Ειδικής Επιτροπής Εμπειρογνωμόνων Λοιμωξιολόγων, αναβάλλεται η έναρξη της σχολικής χρονιάς στην Πέλλα, για 3 ημέρες.
Μετά το πέρας του τριημέρου, θα επανεξεταστούν τα επιδημιολογικά στοιχεία και θα ληφθούν νέες αποφάσεις. Ο Βουλευτής βρισκόταν και βρίσκεται σε διαρκή επαφή με όλους τους αρμόδιους Υπουργούς και υπηρεσιακούς φορείς, ώστε η δοκιμασία αυτή που περνάει η Πέλλα να αντιμετωπιστεί με συντονισμό και άμεσες, αποτελεσματικές ενέργειες.
Από το Γραφείο του βουλευτή Πέλλας Λάκη Βασιλειάδη
Ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης ανέφερε πριν λίγο, κατά τη διάρκεια της συνέντευξης τύπου στη ΔΕΘ ότι τα σχολεία στην Πέλλα δεν θα ανοίξουν αύριο.
Σε άμεση επικοινωνία του Βουλευτή Πέλλας της Νέας Δημοκρατίας Λάκη Βασιλειάδη, η Υπουργός Παιδείας κ. Ν. Κεραμέως, του ανακοίνωσε ότι μετά από εισήγηση της Ειδικής Επιτροπής Εμπειρογνωμόνων Λοιμωξιολόγων, αναβάλλεται η έναρξη της σχολικής χρονιάς στην Πέλλα, για 3 ημέρες.
Μετά το πέρας του τριημέρου, θα επανεξεταστούν τα επιδημιολογικά στοιχεία και θα ληφθούν νέες αποφάσεις. Ο Βουλευτής βρισκόταν και βρίσκεται σε διαρκή επαφή με όλους τους αρμόδιους Υπουργούς και υπηρεσιακούς φορείς, ώστε η δοκιμασία αυτή που περνάει η Πέλλα να αντιμετωπιστεί με συντονισμό και άμεσες, αποτελεσματικές ενέργειες.
Από το Γραφείο του βουλευτή Πέλλας Λάκη Βασιλειάδη
Και όσοι εργάζονται τι θα κάνουν? Δικαιούνται την άδεια ειδικού σκοπού?
ΑπάντησηΔιαγραφήΌτι έκανες όλο το καλοκαίρι
ΔιαγραφήΑπό τα πιο σωστά σχόλια που έχω διαβάσει τις τελευταίες ημέρες. (4:18)
ΔιαγραφήΕπιτέλους ενας σοβαρός άνθρωπος!
ΑπάντησηΔιαγραφήΕυχαριστούμε!
Μπράβο, Λάκη!!
ΑπάντησηΔιαγραφήΣοβαρός δεν ειναι αυτός που θα βγάλει πιο γρήγορα ενα δελτίο τύπου.
ΑπάντησηΔιαγραφήΣοβαρός ειναι αυτός που αθόρυβα εργάζεται για την επίλυση των προβλημάτων.
Έχουν καθαρίστριες τα σχολεία; Μάσκες; Αντισηπτικά και λοιπά υλικά καθαριότητας;
Φτανει πια με τον αγώνα των εντυπώσεων και των φωτογραφιών!
Μάλλον εσύ επιδιώκεις τις εντυπωσεις όπως φαινεται!
ΔιαγραφήΨήφο στον Λάκη.Μαυρο.στους άλλους.Λιγο ντροπή ...
ΑπάντησηΔιαγραφήΚ στο Δ. Πέλλας που υπάρχουν κρούσματα θα γίνει απολύμανση; Ή θα έχουν αδιαφορήσει; Κινδυνεύουν πολλοί υπάλληλοι
ΑπάντησηΔιαγραφήεμφανίστηκε και ο Λάκης.
ΑπάντησηΔιαγραφήΠού ήσουν Λάκη το τελευταίο 48άρο;
Πολύ σωστά !!! Παρασκευή και Σάββατο η απόλυτη σιωπή !!!! Κουράστηκε ο κόσμος πάρτε το χαμπάρι!!!
ΔιαγραφήΒρε καλως τον! Ξύπνησες;
ΑπάντησηΔιαγραφήΠάλι έβαλες αυτογκόλ ,μόνος σου προδινεσαι, λές πρίν από λίγο ο πρωθυπουργός ανακοίνωσε στην Πέλλα δεν θα ανοίξουν τα σχολεία και μετά επικοινώνησες με την κεραμεως, μέχρι τότε που λουφαζες Λάκη;
ΑπάντησηΔιαγραφήΛάκη τα σκατοσατε.
ΑπάντησηΔιαγραφήΠαπαγαλε θέλεις μαϊντανό??????????
ΑπάντησηΔιαγραφήΜάλλον μαϊντανό θέλει ο γνωστός σχολιαστής κάτω από τις αναρτήσεις του Βασιλειάδη!
ΔιαγραφήΤι να κάνουμε αφού τα μαθαίνει πρώτος μαγκιά του
Παντα τελευταίος,Πάντα θα βλέπεις στον ύπνο σου τον Διονύση.
ΑπάντησηΔιαγραφήΟ Διονύσης εγώ είδα να γραφει μίλησα έκανα έρανα αλλά ότι κλείνουν μας το είπε βλέποντας την ανακοίνωση του συναδέλφου του. Κρίμα για βουλευτή τον ψηφίσαμε αυτός συνεχίζει να κάνει τον ρεπορτερ α ρε Διονύση.
ΔιαγραφήΚαι τελικά ούτε τα 400 υπογράφτηκαν για το γήπεδο στην εδεσσα σκέτη παραπληροφόρηση είναι μάλλον αυτοί στη πολιτική άνοιξη το έχουν
Αναμεταδότης ειδησεογραφικών πρακτορείων αγόρι μου κατάντησες όπως και οι άλλοι....γιαυτό πληρώνεστε από τον λαουτζίκο..χωρίς να ντρέπεστε.
ΑπάντησηΔιαγραφήΔιάβασε καλά 9,08 τι λέει ο Λάκης, πρίν λίγο ο Μητσοτάκης ανέφερε στην συνέντευξη ότι τα σχολεία δεν θα ανοίξουν αύριο και συνεχίζει ο Λάκης σε άμεση επικοινωνία η Κεραμέως του ανακοίνωσε κλπ. .Η συνέντευξη του πρωθυπουργού έγινε το μεσημέρι ,η Κεραμεως τον πήρε,ή την πήρε μετά την ανακοίνωση του πρωθυπουργού,μέχρι τότε ο Λάκης ήτανε άφαντος,πώς το έμαθε πρώτος; Συμφωνώ για την μαγκιά του ,να αντιγράφει, να λέει ψέματα όπως καλή ώρα τώρα, και να παπαρολογεί.Πες μου κάτι μέχρι τώρα κάτι θετικό που έκανε ως βουλευτής,ως περιφερειακός σύμβουλος, η ως αντιδήμαρχος,ΜΗΔΕΝ ,αυτή είναι μαγκιά του.
ΑπάντησηΔιαγραφήΌτι έγινε όλα αυτά και εσυ ακόμη γράφεις..
ΔιαγραφήΧαχαχα, έχετε πολλή πλάκα στη ΝΔ τελικά. Ο Λάκης για να δείξει ότι ακολουθεί και καλά τα γεγονότα έβγαλε ΔΤ, ότι είχε επικοινωνία 30 Δευτερολέπτων με την Υπ. Παιδείας. Ρε που τα πουλάτε αυτά;
ΑπάντησηΔιαγραφήΠες μας τι έγινε με τον Πολάκη; Αλισβερίσια έχει η φάση;
ΑπάντησηΔιαγραφή