Νέο «στραβοπάτημα» του ΠΑΟΚ στην Τούμπα

Και νέο βαθμολογικό «στραβοπάτημα» για τον ΠΑΟΚ μέσα στην Τούμπα, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League.
Σε ένα ματς με έξι γκολ και ανατροπές, οι Θεσσαλονικείς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 με τον Πανθρακικό και βρίσκονται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς.
Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ροντρίγκες (14΄, 47΄) και Αθανασιάδης (61΄), ενώ για τον ουραγό Πανθρακικό σκόραραν οι Παπαγεωργίου (25΄) και Μπαϊκαρά (42΄, 77΄).
Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας του Λεβαδειακού με τη Βέροια. Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι συνεχίζουν να διατηρούν το εκτός έδρας αήττητο, προηγήθηκαν στο 28ο λεπτό με τον Μερεμπασβίλι, ενώ η ομάδα της Βοιωτίας ισοφάρισε στο 75` με αυτογκόλ του Ναζλίδη. Ο Λεβαδειακός είχε δύο δοκάρια με τον Γιακουμάκη στο 47ο λεπτό και στο 76ο.