Η Δόξα Μελισσίου πέρασε με νίκη και τον ΑΡΗ Παλαιφύτου

Στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, της Α΄ κατηγορίας του 2ου ομίλου, οι ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ  παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, σε έναν ιδιαίτερα βαρύ αγωνιστικό χώρο, υπό συνεχή δυνατή βροχή πέτυχε την 22η νίκη της  και προελαύνει ασταμάτητη στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.
  Στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα έπαιζε τον αντίπαλό της, στο μισό γήπεδο και από τα πρώτα λεπτά άσκησε μεγάλη πίεση στην άμυνα του ιστορικού, αλλά και μαχητικού ΑΡΗ Παλαιφύτου.  Έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίωρο, με αποκορύφωμα στο 17΄ πέναλτι με το Μαμή που απέκρουσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, ο οποίος αναδείχθηκε σε ήρωα της συνάντησης.
  Τα τέρματα πέτυχαν οι:
Το  1-0 στο 40΄ ο Χατζηπέτρου
Στο  επόμενο λεπτό, με δυνατό σουτ ο Μαμής το 2-0 και με αυτό το σκορ έκλεισε το α΄ ημίχρονο.
   Με την έναρξη του β΄ημιχρόνου, στο 46΄, ο εκπληκτικός και σήμερα Βερβελές, με δυνατή κεφαλιά πέτυχε το 3-0.
  Ο ιδιαίτερα βαρύς αγωνιστικός χώρος  δυσχέρανε ακόμη περισσότερο τις κινήσεις των 22 ποδοσφαιριστών .
 Tέλος στο 64΄ο Ματετζόγλου έκανε το 3-1 ο Χατζίδης  στο 85΄το 3-2.
  Κορυφαίοι των  νικητών οι: Δομουκτσίδης, Βερβελές, Φωστηρόπουλος, Χαρμάνας,  Ζέκο, Κέρτος και Χατζηπέτρου.
Σύνθεση της νικήτριας: (Σ. Ντιμτσούδης), Δομουκτσίδης, Λιτοβολής, Κέρτος, Φουρέιρα, Βερβελές, Ζέκο, Φωστηρόπουλος, Χατζηπέτρου, Μαμής Ρομάντσης, Χαρμάνας.